Ozonowanie Warszawa

Zadzwoń po więcej informacji!

ozonowanie Warszawa
ozonowanie koronawirus

COVID-19

Ozonowanie skutecznie zwalcza koronawirusa.
pleśń i grzyby

Pleśń, grzyby i bakterie

Skuteczne usuwanie grzybów i pleśni powstałych m.in. po zalaniach.
roztocza

Roztocza i drobnoustroje

Idealne rozwiązanie dla alergików.

Ozonowanie biur i mieszkań

Powietrze, którym oddychamy na co dzień, zwykle pozostawia wiele do życzenia. Jeśli akurat nie mamy tego szczęścia, by mieszkać, chociażby przy czystych lasach, warto zadbać o siebie również i w tym zakresie. Jest wiele sposobów, aby pozbyć się z powietrza niepotrzebnych drobnoustrojów, zarodników grzybów i wielu innych niebezpiecznych jego elementów. Jednym ze skuteczniejszych jest tytułowe ozonowanie mieszkania.

 

bakterie

Bakterie

roztocza

Roztocza i drobnoustroje

usuwanie nieprzyjemnego zapachu

Nieprzyjemny zapach

pleśń i grzyby

Pleśń i grzyby

Ozonowanie mieszkania jest szczególnie zalecane w przypadku występowania problemów z pleśnią, alergiami, zapachami pochodzącymi z papierosów, zwierząt domowych czy też związanych z pożarami. Proces ozonowania może być również wykorzystywany do dezynfekcji powierzchni w przypadku infekcji, a także do eliminacji nieprzyjemnych zapachów po powodziach czy zalewach.

Nasza firma świadczy profesjonalne ozonowanie mieszkania i innych pomieszczeń na terenie Warszawy i okolic.

Czym jest ozon?

Warto w tym przypadku zacząć od tlenu. Mianowicie jest to ten składnik powietrza, bez którego oddychanie nie będzie możliwe. Tlen pozwala na wzięcie oddechu i na funkcjonowanie organizmów żywych. To nie tylko składnik powietrza, ale też wielu związków organicznych, chociażby białka. Sama cząsteczka tlenu jest stabilna i składa się z dwóch atomów. Ozon jest mocniej utlenioną cząsteczką tlenu, ponieważ składa się z trzech, a nie z dwóch atomów. Nie jest już jednak tak stabilna, gdyż jeden z tych atomów lubi się odłączać, by z kolei łączyć się z innymi cząsteczkami, czy nawet całymi związkami. To reaktywny, bardzo skuteczny atom, dlatego właśnie jest tak chętnie używany przez profesjonalistów w procesie ozonowania. Niestety, jest niestabilny, więc musi być kontrolowany przez osoby posiadające wiedzę na jego temat i profesjonalny sprzęt.

ozonowanie

Na czym polega ozonowanie?

ozonowanie

Jak już zostało wspomniane, ozon jest silnym utleniaczem, który będzie oddziaływał na wszystko, a nie tylko na negatywnie oddziałujące na nas elementy otoczenia. Dlatego też pierwszym etapem przypadającym na ozonowanie mieszkania jest wysprzątanie pomieszczenia i wyniesienie z niego wszelkich zagrożonych przedmiotów. Rośliny, akwaria, elektronika i inne elementy, które mogą być podatne na silne utlenienie powodujące się starzenie komórek, warto usunąć z pomieszczenia niezależnie, czy to mieszkanie, biuro, czy inny lokal, w którym będzie wykonywane ozonowanie. Resztę przedmiotów, mebli i innych newralgicznych miejsce warto odpowiednio zabezpieczyć.

Owinięcie folią sprawi, że przedmiot nie będzie podatny na ozonowania, a więc nie będzie po tym zabiegu wyglądał zdecydowanie starzej, niż przed nim. W takim pomieszczeniu nie może też przebywać żaden człowiek.

Gdy pomieszczenie zostanie odpowiednio zabezpieczone, wstawiany jest do niego generator wykonujący ozonowanie pomieszczeń. Urządzenie to wytwarza ozon poprzez jonizację cząsteczek tlenu. W czasie ozonowania mieszkania, konieczne jest dokładne zamknięcie pomieszczeń i usunięcie roślin, zwierząt domowych oraz ludzi. Ozon może być szkodliwy dla organizmów żywych, dlatego takie środki ostrożności są konieczne. Skuteczne ozonowanie mieszkania obserwuje się po określonym z góry czasie, który wybierany jest na podstawie wcześniejszych obliczeń profesjonalnej firmy. Proces ozonowania trwa zazwyczaj kilka godzin, w zależności od wielkości pomieszczenia oraz stopnia zanieczyszczenia.

Po zakończeniu ozonowania mieszkania, konieczne jest dokładne wietrzenie przez pewien czas, aby usunąć nadmiar ozonu i umożliwić powrót do normalnej jakości powietrza. Po wyłączeniu generatora realizującego ozonowanie pomieszczenia odczekuje się około 30 minut, by dobrze zabezpieczony operator mógł wejść i przejść do przedostatniego etapu, czyli do wietrzenia pomieszczenia. Ozon samoistnie zamienia się w tlen, ale potrzeba na to określonego czasu. Po gruntownym wywietrzeniu pomieszczenia operator maszyny sprawdza stężenie ozonu w powietrzu, co ostatecznie oznacza zakończenie całego procesu jakim jest ozonowanie mieszkania.

Kiedy ozonowanie jest koniecznością?

Osoby mieszkające w Warszawie mają wiele powodów, aby rozważyć ozonowanie swojego mieszkania. Warszawa, będąca dynamicznym i gęsto zaludnionym miastem, niesie ze sobą wiele wyzwań związanych z jakością powietrza i środowiskiem. Ozonowanie mieszkania lub innego pomieszczenia to skuteczny sposób na oczyszczenie powietrza z jego szkodliwych elementów oraz z tych, które są na co dzień dosyć uciążliwe. Wykonując ozonowanie, pozbywamy się również zapachów. Jeśli więc w naszym mieszkaniu, biurze, domu, czy jakimkolwiek innym pomieszczeniu, w którym przebywamy, czuć nieprzyjemny zapach, warto postawić na ozonowanie.

opryskiwanie

Klimat Warszawy, z wilgotnymi latami i okresami deszczowymi, sprzyja rozwojowi pleśni w mieszkaniach. Ozonowanie jest skuteczną metodą eliminacji zarodników pleśni, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu się i poprawiając jakość powietrza.

Kiedy jeszcze zdecydowanie warto to zrobić? Kiedy walczymy z grzybem zakwitającym na ścianach. Nie jest to równa walka i efekty widoczne na wierzchu ściany to tylko dowód na to, że pleśń rozpanoszyła się na naprawdę dużym obszarze. Nie da się tego zobaczyć, bo zwykle siedzi w środku ścian. Ozonowanie jest wtedy nieodzowne. Ozonowanie warto przeprowadzać w pomieszczeniach zaniedbanych, a szczególnie w tych, które pozostawały nieużywane przez dłuższy czas. To niezwykle skuteczny zabieg również w celu pozbycia się zapachu dymu papierosowego.

Jakie zagrożenia zwalcza ozonowanie?

kaszel

Warszawa, będąca dużym ośrodkiem miejskim, często boryka się z problemem zanieczyszczenia powietrza. Emisje z samochodów, przemysłu i innych źródeł mogą powodować obniżenie jakości powietrza. Ozonowanie pozwala na usunięcie szkodliwych substancji i poprawę jakości powietrza wewnętrznego.

Ozonowanie pomieszczenia jak mieszkanie i nie tylko przeprowadzone we właściwy sposób pozwala na skuteczne pozbycie się niechcianych zapach, niebezpiecznych drobnoustrojów, nieestetycznej i groźnej pleśni, czy też wielu innych, niewidocznych gołym okiem niebezpieczeństw.

Ozonowanie wyraźnie odświeża powietrze i sprawia, że w pomieszczeniu, niezależnie czy to mieszkanie, czy biuro jest zdecydowanie bezpieczniej, a powietrze, które się w nim znajduje, jest wyraźnie oczyszczone. Ze względu na swoje konkretne, dogłębne działanie, ozon czyści nie tylko powietrze, ale też wszystko, co znajduje się w pomieszczeniu. Dlatego właśnie można mieć pewność, że ozonowanie zwalcza większość zagrożeń mających negatywny wpływ na nasze zdrowie.

W Warszawie, gdzie gęstość zaludnienia jest wysoka, nieprzyjemne zapachy z kuchni, papierosów, zwierząt domowych i innych źródeł mogą być uciążliwe. Ozonowanie skutecznie neutralizuje te zapachy, pozostawiając mieszkanie świeże i przyjemne.

Ozonowanie likwiduje zapachy, które od lat zaburzały nasz komfort użytkowania mieszkania i innego pomieszczenia, ale to nie wszystko. Dzięki niemu znikają roztocza i bakterie, które doskonale radzą sobie z działaniami chorobotwórczymi. Interesującą ciekawostką jest to, że skutecznie użyty ozon jest w stanie zniszczyć nawet 50 razy więcej zanieczyszczeń niż chlor. Ponadto ozon zrobi to 3000 razy szybciej i nie pozostawia nieprzyjemnego, często mocno gryzącego zapachu.

Osoby cierpiące na alergie w Warszawie mogą mieć problemy z pyłkami, roztoczami, grzybami i innymi alergenami w powietrzu. Ozonowanie pomaga w usuwaniu tych alergenów, zapewniając czyste powietrze wewnątrz mieszkania.

Warszawa jest pełna osób o różnym stanie zdrowia, w tym dzieci, osób starszych i osób z chorobami przewlekłymi. Czyste powietrze wewnętrzne, osiągane poprzez ozonowanie, korzystnie wpływa na zdrowie mieszkańców, zmniejszając ryzyko infekcji i poprawiając ogólną jakość życia.

Dlaczego ozonowanie musi być wykonywane przez profesjonalistów?

Ze względu na wspomnianą wyżej niestabilność atomów tlenu tworzących cząsteczkę ozonu, ozonowanie mieszkania, domu, biura lub innego pomieszczenia powinno być przeprowadzane przez profesjonalistów. Na rynku są dostępne urządzenia pozwalające na samodzielne działanie w tym zakresie, jednakże trudno powiedzieć o nich, że są skuteczne lub bezpieczne. Korzystanie z profesjonalnych usług jest w tym przypadku związane z zachowaniem pełni bezpieczeństwa zarówno dla siebie, jak i dla swojego otoczenia.

Czysty ozon jest dla człowieka trucizną. Bezpieczne stężenie dla ludzi to 0,1 ppm, przy czym skuteczna dezynfekcja przeprowadzana jest przy stężeniu od 2 do 5 ppm. Ostre zatrucie ozonem nastąpi, gdy stężenie w powietrzu dojdzie do 0,8 ppm. Użyty przez niedoświadczoną osobę i przy użyciu niewłaściwego sprzętu może więc stanowić zagrożenie, a nie potencjalne wsparcie sytuacji. Nie bez powodu profesjonaliści wynoszą z pomieszczeń wszystkie rośliny, a podczas ozonowania nie może znajdować się w pomieszczeniu żadna żywa istota. Co ważne, ozonowanie pomieszczenia, niezależnie czy to mieszkanie, biuro czy inne miejsce, utlenia powierzchnię, tak więc po jego użyciu powierzchnie mogą lekko wyblaknąć. Eksperci wiedzą jednak, że przed samym zabiegiem należy odpowiednio zabezpieczyć wszystkie wrażliwe elementy pomieszczenia, wliczając w to elektronikę, która bez odpowiedniego zabezpieczenia może zostać przez ozonowanie trwale uszkodzona.

ozonowanie

Skutecznie ozonowanie z ASDDD

Jako profesjonaliści realizujący ozonowanie mieszkania i innych pomieszczeń istniejemy na rynku na tyle długo, by doskonale wiedzieć, jak radzić sobie z problemem zanieczyszczonego w pomieszczeniu powietrza. Warszawa i okolice to obszar naszego działania. Posiadamy sprzęt, który znamy od lat i wiemy, że potrafi zdziałać cuda jeżeli chodzi o ozonowanie mieszkania. Mamy certyfikaty, które potwierdzają nasze umiejętności, a nasze doświadczenie i wiedza pozwalają na świadczenie usług najwyższej jakości. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, dlatego zawsze najpierw przedstawiamy nasz sposób działania i sprawdzamy wszystko, co jest potrzebne do przeprowadzenia procesu jakim jest ozonowanie pomieszczenia w sposób maksymalnie bezpieczny dla całego otoczenia. W celu rozwiania ewentualnych wątpliwości i odpowiedzi na wszystkie pytania przypadające na ozonowanie zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami w Warszawie.

Dlaczego warto nas wybrać?

Posiadamy profesjonalny sprzęt oraz wieloletnie doświadczenie. Posiadamy również liczne certyfikaty zdobyte na szkoleniach, które pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zawsze dokładamy wszelkiej staranności, aby pomóc Klientowi z jego problemem.

Posiadamy środki najwyższej jakości, zapewniające maksymalne bezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt domowych. Wszystkie środki używane przez nas są atestowane i dozwolone do używania w Polsce.

HACCP

postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością produktami spożywczymi

Skontaktuj się

Działamy na terenie Warszawy oraz terenie całego województwa mazowieckiego.

Jeżeli masz pytania zadzwoń – chętnie pomożemy!

516 168 785

ASDDD Krzysztof Śliński

Specjalnością naszej firmy jest dezynsekcja,  dezynfekcja, deratyzacja oraz ozonowanie. Eliminujemy szkodniki i czynniki sprzyjające ich rozwojowi.

Obszar działania

Działamy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego.

ASDDD Krzysztof Śliński

E-mail: krzysztofslinski@gmail.com
Telefon: 516-168-785
NIP: 113-226-47-13