Dezynfekcja Warszawa

Zadzwoń po więcej informacji!

ozonowanie Warszawa
usuwanie bakterii

Bakterie

Skuteczne usuwanie bakterii środkami chemicznymi.
pleśń i grzyby

Pleśń i grzyby

Skuteczne usuwanie grzybów i pleśni powstałych m.in. po zalaniach.
roztocza

Roztocza i drobnoustroje

Idealne rozwiązanie dla alergików.

Dezynfekcja

Otoczenie, w którym przebywamy na co dzień, cały czas narażone jest na różne niebezpieczeństwa. Związane jest to ze smogiem, bakteriami przenoszonymi przez innych ludzi, czy też wirusami unoszącymi się za nimi w powietrzu. Warszawa to jedno z tych miast, w których zagrożenie jest naprawdę duże ze względu na ilość przebywających w mieście osób. To jednak nie znaczy, że w mniejszych miastach zagrożenia nie ma. Nie zawsze wystarczy dobra maseczka, rękawiczki i płyn do dezynfekcji. Szczególnie gdy mowa o miejscu użyteczności publicznej.

bakterie

Bakterie

Roztocza i drobnoustroje

Roztocza i drobnoustroje

usuwanie nieprzyjemnego zapachu

Nieprzyjemny zapach

pleśń i grzyby

Pleśń i grzyby

Czym jest dezynfekcja?

Dezynfekcja ma na celu zniszczenie wszelkich obecnych w powietrzu na powierzchni przedmiotów w danym pomieszczeniu drobnoustrojów. Zniszczeniu podlegają zarówno drobnoustroje aktywne, jak i ich formy przetrwalnikowe. Ze względu na różne źródła niebezpieczeństw stosowane są różne metody, jednakże kluczowe jest w nich zastosowanie dobrze dopasowanych środków chemicznych.

Przykładowe miejsca, w których niezbędne jest okresowe dezynfekowanie pomieszczeń to banki, urzędy, obiekty sportowe, hotele, restauracje, apteki, przychodnie. To jednak tylko namiastka długiej listy i warto pamiętać, że zawsze lepiej dezynfekcję przeprowadzić, niż ją bagatelizować, ponieważ zagrożenia wynikające z zaniedbania mogą być dalece niebezpieczne. Profesjonalna dezynfekcja może być przeprowadzana na wiele sposobów, które można podzielić na trzy główne grupy.

dezynfekcja

Fizyczne oczyszczanie pomieszczeń polega na użyciu pary wodnej o różnym stężeniu lub przy użyciu promieniowania UV. Chemiczne oczyszczanie pomieszczenia odbywa się przy użyciu specjalnych środków chemicznych. Muszą one wykazywać właściwości biobójcze, w innym przypadku nie będą posiadały odpowiedniej skuteczności. To świetny sposób na zwalczanie mikroorganizmów chorobotwórczych oraz wytwarzanych przy ich udziale substancji toksycznych. Do pewnego czasu najskuteczniejszym sposobem tego rodzaju dezynfekcji był chlor. Inne przykłady to potas i fenole. Często dla skuteczniejszego działania wykorzystywane są profesjonalne mieszanki sprawdzonych środków chemicznych. Ostatnim, jednym ze skuteczniejszych sposobów jest ozonowanie pomieszczeń, które polega na użyciu specjalnego generatora ozonu wchodzącego w reakcję z wszystkimi niebezpiecznymi składnikami powietrza, jakie staną mu na drodze.

Bez względu jednak na dobrany rodzaj dezynfekcji, istotne jest indywidualne podejście do konkretnej sytuacji. Profesjonalna analiza problem i dopasowanie możliwych rozwiązań zawsze muszą być podstawa działania. Wszystko po to, aby było ono skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla człowieka i przebywających wokół niego organizmów żywych.

Czy warto bagatelizować zagrożenie skażeniem?

Skażenie powietrza i przedmiotów w danym pomieszczeniu nigdy nie jest dobre. Pozostawanie w otoczeniu przedmiotów mogących powodować różnego rodzaju schorzenia jest nieodpowiedzialne i niebezpieczne, szczególnie dla osób starszych i dzieci. Bagatelizowanie jakichkolwiek zagrożeń to prosta droga do utraty zdrowia. Dezynfekcja jest podstawowym działaniem we wszystkich budynkach użyteczności publicznej, a w szczególności w placówkach medycznych. Zagrożenia pandemiczne już dawno edukowały nas w tym zakresie, jednak warto uświadomić sobie, że codzienna higiena i dbałość o każdorazową dezynfekcję rąk jest niezbędna, aby ograniczyć zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem ewentualnych chorób. To podstawa, którą warto uzupełnić o okresowe dezynfekowanie pomieszczeń.

Kiedy konieczna jest dezynfekcja?

Dezynfekcja jest niezbędna, jeśli doszło do skażenia. Pamiętajmy, że nosicielami drobnoustrojów mogą być insekty i gryzonie, dlatego warto zacząć od pozbycia się źródła zakażenia.

Na to, jaki będzie efekt dezynfekcji, mają wpływ między innymi takie czynniki, jak czas działania środków, i ich stężenie – im dłuższy czas, i im wyższe jest stężenie środka dezynfekującego, tym większa część drobnoustrojów zostanie zniszczona.

Ze względu na to, iż środki chemiczne zwykle nie działają w środowisku suchym, ważny jest również stopień ich wilgotności, co jest szczególnie istotne w dezynfekcji powietrza.

Dezynfekcja jest potrzebna wszędzie tam, gdzie zaistniało jakiekolwiek ryzyko skażenia powietrza lub tam, gdzie zostało ono stwierdzone. To również doskonały sposób na okresową dbałości o poziom czystości powietrza na danym obszarze.

Jakie efekty daje dezynfekcja?

Odpowiednio przeprowadzony proces dezynfekcji pozwala na pozbycie się z otoczenia wszelkich drobnoustrojów w postaci bakterii, czy też roztoczy. Przeprowadzając ten proces, możemy liczyć również na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu różnego pochodzenia oraz na usunięcie z powietrza niebezpiecznych wirusów. Ponadto dezynfekcja jest skutecznym sposobem na pozbycie się grzybów i pleśni.

Skuteczna dezynfekcja z ASDDD

Posiłkując się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także działając z odpowiednim sprzętem i skutecznymi środkami chemicznymi, jesteśmy w stanie zdusić w zarodku każdy problem związany z zanieczyszczeniem powietrza na danym obszarze. Jesteśmy po to, by dać naszym klientom bezpieczeństwo, a także zadbać o ich komfortową codzienność. Chętnie podejmiemy się pracy, jaką nam zlecicie, wystarczy się z nami skontaktować.

Posiadamy odpowiednie certyfikaty i zawsze działamy według określonego planu, ale w razie jakichkolwiek wątpliwości, chętnie odpowiemy na każde skierowane do nas pytanie. Zapraszamy do kontaktu!

Dlaczego warto nas wybrać?

Posiadamy profesjonalny sprzęt oraz wieloletnie doświadczenie. Posiadamy również liczne certyfikaty zdobyte na szkoleniach, które pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Zawsze dokładamy wszelkiej staranności, aby pomóc Klientowi z jego problemem.

Posiadamy środki najwyższej jakości, zapewniające maksymalne bezpieczeństwo dla ludzi i zwierząt domowych. Wszystkie środki używane przez nas są atestowane i dozwolone do używania w Polsce.

HACCP

postępowanie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i oszacowanie skali zagrożeń z punktu widzenia wymagań zdrowotnych żywności oraz ryzyka wystąpienia zagrożeń podczas przebiegu wszystkich etapów produkcji i obrotu żywnością produktami spożywczymi

Skontaktuj się

Działamy na terenie Warszawy oraz terenie całego województwa mazowieckiego.

Jeżeli masz pytania zadzwoń – chętnie pomożemy!

516 168 785

ASDDD Krzysztof Śliński

Specjalnością naszej firmy jest dezynsekcja,  dezynfekcja, deratyzacja oraz ozonowanie. Eliminujemy szkodniki i czynniki sprzyjające ich rozwojowi.

Obszar działania

Działamy na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego.

ASDDD Krzysztof Śliński

E-mail: krzysztofslinski@gmail.com
Telefon: 516 168 785
NIP: 113-226-47-13