Jak możemy pomóc?

Zadzwoń: 516-168-785

Dezynfekcja

 

Celem dezynfekcji jest zniszczenie drobnoustrojów i ich form przetrwalnikowych. Jest wiele różnych metod na to, by osiągnąć ten cel, jednak kluczowe jest dopasowanie odpowiednich środków chemicznych. Dezynfekcja jest  niezbędna, jeśli doszło do skażenia. Pamiętajmy, że nosicielami drobnoustrojów mogą być insekty i gryzonie, dlatego warto zacząć od pozbycia się źródła zakażenia.

Na to, jaki będzie efekt dezynfekcji, mają wpływ między innymi takie czynniki, jak czas działania środków,  i ich stężenie  – im dłuższy czas, i im wyższe jest  stężenie środka dezynfekującego, tym większa część drobnoustrojów zostanie zniszczona.

Ze względu na to, iż środki chemiczne zwykle nie działają w środowisku suchym, ważny jest również stopień ich wilgotności, co jest szczególnie istotne w dezynfekcji powietrza.

Miej pewność, że Twój dom jest bezpieczny

 

To właśnie drobnoustroje są sprawcami infekcji. Te niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy mogą nam sprawić niemały problem. Jedynym sposobem na to, by sobie z nimi poradzić, jest właśnie dezynfekcja. Często wystarczy dbać o czystość we własnym zakresie, jednak czasami konieczne są bardziej skomplikowane działania.  Wiele chorobotwórczych drobnoustrojów jest odporna na powszechnie dostępne środki bakteriobójcze – trzeba sięgnąć po zupełnie inne preparaty.