Jak możemy pomóc?

Zadzwoń: 516-168-785

Odkomarzanie i odkleszczanie

Jeśli masz problem z komarami, meszkami lub kleszczami  – pomożemy Ci w tym. Szybko i skutecznie zajmiemy się uciążliwymi owadami. Odkomarzanie to skuteczna metoda na to, by pozbyć się insektów z naszego otoczenia na długi czas. To ważne, ponieważ te owady mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt domowych i hodowlanych.

W związku ze zmianami klimatycznymi zasięg występowania komarów ze strefy tropikalnej rozszerza się na północ, co sprawia że w Europie rośnie zagrożenie chorobami przenoszonymi przez te gatunki. Zagrożenie malarią na naszej szerokości geograficznej jest jak najbardziej realne, to nie jest żaden mit. Warto pamiętać także o tym, że u wielu osób ukąszenia komarów powodują reakcje alergiczne.  Jeszcze groźniejsze są meszki – bardzo trudno sobie z nimi poradzić, ponieważ przejdą przez każdą moskitierę. Jeśli zaatakują chmarą, mogą być nawet śmiertelnym zagrożeniem.

Poznaj swojego wroga

 

Kleszcze są coraz większym zagrożeniem. Z każdym rokiem rośnie w naszym kraju liczba osób zarażonych boreliozą. Na chorobę nie ma szczepionki, a jej całkowite wyleczenie jest niemożliwe. To bardzo ważne, by wyeliminować ten problem zarówno z przestrzeni publicznej (z parków i terenów zielonych), jak z własnego przydomowego ogródka. Ludzie zakażeni boreliozą często nigdy nie byli w lesie!

Kleszcze są również nosicielami chorób bardzo niebezpiecznych dla naszych zwierząt domowych. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny – wyeliminuj groźny problem.

Chcesz wiedzieć więcej o odkomarzaniu i odkleszczaniu? Skontaktuj się z nami.